SOS-pill ja probleemid pärast järjestikust vōtmist kaks kuud järjest. 26.08.21 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Mul on selline mure, et olen kahel järjestikusel kuul kasutanud SOS-pilli. Esimesel kuul tuli kondoom vahekorra ajal pealt, kuid spermat tuppe ei sattunud. Vōtsin Levadonnat ja mingeid kaebusi ega kōrvaltoimeid peale niinimetatud paistes tunde ei olnud. Menstruatsioon hakkas samuti korrapärasel ajal.
Augustikuu alguses olin kaitsmata vahekorras ning sperma sattus tuppe. 4h hiljem vōtsin teise firma SOS-pilli. Tüüpiliselt kōht läks paiste, rinnad hellaks. Nädal hiljem algas veritsus. Muidu oleksid päevad pidanud hakkama vahemikus 14-20. augustil. Täna olen väga segaduses. Vōimalik, et see on loll küsimus, aga kas veritsust ja määrimist loetakse SOS-pilli poolt esile kutsutud varasemaks menstuatsiooniks vōi lihtsalt kōrvaltoimeks? Samas tunnen, et mu keha on omadega suhteliselt sassis, paistetus ei ole kadunud. Munasarjades on selline tunne, nagu kohe varsti hakkaksid päevad. Ilmselgelt mōtlen üle hetkel. Samamoodi pigem on tekkinud probleemid seedimisega. Tavaliselt on olnud kōht kinni, aga antud hetkel pigem käingi niinimetatud suurema hädaga vetsus. Mōtlesin, et äkki olen rase, aga tegin kaks rasedustesti, mōlemad hiljuti ning ilmselgelt kui olin augusti alguses vahekorras, peaks test ka juba näitama rasedust. Mōlemad testid olid negatiivsed.
Praegu ei saagi aru, kas selline asi on normaalne ja vōin järgmisi päevi oodata järgmisel kuul alles? Sos-pilli vōtsin 2. augustil. Umbes 8. augustil algas veritsus, kestis 5 päeva. Muidu oleks pidanud menstruatsioon olema vahemikus. 14-20. september. Kas see on normaalne, et järgmiseid päevi on oodata alles septembris nüüd? Samas pms sümptomid on hetkel, aga rasedustestid negatiivne vōi siiski olen rase? Samuti munasarja tsüst on olemas.

Lisaksin juurde, et seksiisu kadus esialgu ja kui üldiselt lähen väga märjaks, siis nüüd pigem on olnud probleemiks kuivsus. Samas täna 26. augustil tunnen, et seksiisu on jälle suurenenud ning vooluse hulk samuti. Ovulatsioon? Nüüd ei teagi.

Kas on pōhjust muretsemiseks vōi asi on minu mōttes, et äkki olen kuidagi rase?

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere!
SOS pilli kõrvalmõjudeks on rindade hellus, paistes tunne, ebakorrapärane veritsus. Tavaliselt algab veritsus nädala jooksul peale SOS pilli võtmist. Uus menstruatsioon algab 4 nädala jooksul peale SOS pilli võtmist. Seega on menstruatsiooni oodata nädala jooksul. Kuna võtsite SOS pilli 02.08 ja rasedustest on negatiivne, siis rasedust ei ole ja muretsema selle pärast ei pea. SOS pilliga kaasnevad kõrvalmõjud kaovad peale menstruatsiooni.
Head soovides,
dr.Katrin Seidelberg