Valu suguühtel 19.08.21 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Peale menstruatsiooni ära jäämist on suguühe väga valulik. Selline tunne nagu oleks mingi lihas väga pinges. Mehe sõnul on tunne nagu oleks tupp seest karvane. Või mõni koht nii kuiv, et hakkab nagu peenise nahka kaasa katkuma. Oleme kasutanud erinevaid libesteid, aga valus on ikka. Veider on see, et sõrmed ega vibraator haiget ei tee ja lähevad väga libedalt sisse. Proovisime ka preservatiiviga, mille hästi libedaks tegime, aga ikka on valus ja sisse ei lähe. Milles võib olla probleem?

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere, võiks olla tegemist atroofilise tupe limaskestaga, mis põhjustab sarnaseid kaebusi. Soovitan teha tuperavi, mis parandab õhenenud tupe limaskesta. Kuna põhjus on seotud vanusega ja naissuguhormooni vähenemisega, siis tehakse ravi tupekuulikestega/tablettidega või salviga, mida pannakse tuppe 1-2 korda nädalas ja vähemalt 1 kuu vältel. Ravi tuleb korrata vajadusel. Tupetablette (Vagifem), võib kasutada ka pidevalt pikema aja vältel. Selle preparaadi kirjutab teile kas perearst või günekoloog. DRKadastik