Tükk tupes ja valge voolus. 11.08.21 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Avastasin endal tupest sõrmega puudutades väikse kõva tüki, mis asub nö tupe seina taga (väiksem kui hernetera). Ca 1,5 nädalat tagasi hakkasin võtma stressi tõttu Xanaxit 0.25 mg. Alates sellest ajast ka tekkinud valge sültjas pehme mass tuppe- natuke ka määrib. Olnud on kaks sünnitust ja peale viimast sünnitust tsükkel regulaarne. Vähemalt viimase aasta jooksul ei ole esinenud ka valget voolust. Kas rahusti xanax võib mõjutada sültjas massi ja tüki teket? Kas on põhjust muretsemiseks?
Ette tänades.

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere,

Xanax kindlasti ei tekita mingit tükki tupes, mida tunnete. Sültjas mass võiks olla pigem kohupiimjas ja see võiks olla tupeseen, mis on sageli stressi ajal. Soovitaks käsimüügist osta Vagisani kuulikesi (tuperavi), mis ravib ja tugevdab tupe mikrofloorat ja ravib ka algavat tupeseent. Kui sellest pole kasu, siis pöörduge günekoloogile, et saaks võtta analüüse ja ülevaadata.

DRKadastik