Hormoonspiraal määrimine 16.06.21 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Olen sünnitanud 2 last. Jaanuaris 2021 paigaldati Kyleena spiraal. Kontrollis 25.02. oli kõik korras. Esimesed 2 kuud määris pidevalt, alates märtsist esineb määramist vaid päevade ajal, mitte rohkelt, aga suhteliselt pikalt (max 10 päeva). Viimased päevad algasid 29.05. Eile avastasin tualetti külastades pruunka määrimise, täna on juba punakat ka üsna samas hulgas kui päevade ajal. Kas peaksin muretsema?
Tsükkel on tavapäraselt u 28-29 päeva. Oma günekoloogi juurde sain aja alles augustiks.

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere!
Kyleena on mini-hormoonspiraal ja sellega võib esineda ebakorrapäraseid veritsusi esimese 6 kuu jooksul, kuid harva ka pikemalt. Kui järgnevate kuude jooksul pikad ja ebakorrapärased veritsused ei lõpe, siis soovitan spiraali vahetada ja paigaldada Mirena.