Emaka eemaldamine 01.03.21 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tehtud MRT,määratud operatsioonile emaka emaldamine munajuhadega.Teie arvamus,on vajalik või annab oodata?MRT vastus:uuring vaagnast natiivis 2 mähisega 8 tööd + i/v kontrastainega Sol. Clariscan 0,5 mmol/ml 15 ml i/v. Kood: 79203 x 1, 79330 x 1. 15.02.21 Kontroll MRT Kirjeldus: Leid. Emakakael on antefleksioonis, 2,2 x 2,5 x 3 cm, limaskest õhuke, tsonaalne anatoomia jälgitav. Emaka korpuseosa on anteversioonis, 4 X 2,6 X 4,5 cm, endomeetrium õhuke, ühtlane, momeetriumis on eesseinas 1,3 x 3 cm subseroosne müoomisõlm, mis deformeerib kusepõie tagaseina, funduse soas paremal on 1,7 x 2,6 cm subseroosne müoomisõlm, tagaseinas keskel on emaka korpuseosas subseroosne müoomisõlm 0,7 x 1,1 cm, keha/kaela piiril paremal on jalal subseroosne müoomisõlm 4 x 5,2 x 4 cm. Suurem sõlm kontrasteerub inhomogeenselt, kõik sõlme kontrasteeruvad veidi vähem kui müomeetrium. Parem munasari on 1,3 x 2 cm, tavapärse struktuuriga. Vasem munsari on 1 x 1,8 cm, tavapärase struktuuriga. Tupe tagaseinas vasakul on piklik (mutsinoosse sisuga?) tsüst 1 x 2,2 cm. Kusepõis ja rektum on muutusteta. Vaba vedelikku vaagnapiirkonnas ei eristu. Suurenenud l/s ei eristu

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 55-aastane

Teie kirjast loen: "...uurinerimine on sagedane ,öösiti ka 3-4korda tõusen..."
Kuna on häirivad kaebused, mis vanuse tõustes süvenevad, siis pakuti ka lahendust.
Diagnoos on emaka müoom, mis on healoomuline sõlmeline kasvaja. Tähtsaim leid on: "...subseroosne müoomisõlm, mis deformeerib kusepõie tagaseina, ...".
Seetõttu on operatsioon näidustatud. Eemaldada saab emaka koos müoomisõlmedega, ka munajuhadega. Alles võib jätta, kui soovite, emaka kaela, munasarjad. Mida noorem olete, seda kergem on operatsioonijärgne taastumine. Ei tasuks "edasi lükata."
Operatsioonipreparaatide uuringuga saab 100% välistada vähid, n sarkoom jms.
Kindlasti külastage emaka kaela vähi sõeluuringuid 55, 60, 65.
Sõelmammograafiad 56, 58, 60, 62, 64, 66.
Kui olete paaritul aastal sündinud, siis onko-gün kontroll paarituil aastail ja vastupidi.

G.Litter M.D.
naistearst.ee, veebiregistratuur.ee 24/7