Haavand tupe piirkonnas 19.04.20 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere

Mul diagnoositi veebruaris klamüüdia (võeti ka muud testid ja need olid korras) millele sain kohest ravi ning märtsis käisin ravijärgses kontrollis ja kõik oli korras. Arstile pöördusin ma selle tõttu, et mul oli peale vahekorda valulik urineerida ja vahekord tegi ka haiget. Praeguseks hetkeks ei ole valulik urineerimine kadunud, aga vahekorra ajal ei tunne ma mingit valu ega ebamugavust. Alati ei ole ka peale vahekorda valulik urineerida, aga kui on, siis on selline tunne nagu uriin läheks vastu haava. Rääkisin sellest ka enda arstiga ravijärgses kontrollis ja tema palus mul kasutada klotrimosooli kreemi, kuid see ei ole aidanud. Ma olen olnud vahekorras peale seda ainult kondoomiga ja ühe partneriga, kellel ei esine ühtegi probleemi ega sümptomit ja tema testid olid ka korras. Mainin veel, et võtan beebilille (Harmonet). Kuidas ma saaksin probleemist jagu? See häirib mu elu kohutavalt ja ma kardan vahekorras olla, sest tean, et peale seda esineb valu.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 23-aastane

Urogenitaalne klamüdioos on klassikaline sugulisel teel leviv infektsioon, mis põhjustab põletikke väikevaagnas ja viljatust. Iga uue partneri ja kaitsmata vahekorra järgselt tuleks teha uus test vähemalt klamüüdiale.
Sagedamini esineb antibeebipillide ja antibiootikumide tarvitamisel kõrvaltoimena tupe seeninfektsioon. Selle leevendamiseks on apteegi käsimüügis Lactacyd sensitive, Klotrimasool kreem, tupekuulike Canesten ja suukaudseks tarvitamiseks flukonasool kapslid kord nädalas. Kui neid ravimeid olete kasutanud 2 nädalat, kuid haavandid ei kao, siis tuleks välistada genitaalherpese infektsioon GH.
Ise saata analüüse tellida SynLab https://minu.synlab.ee/testi-kodus/suguhaiguste-testimine
Kasulik on HPV vaktsineerimine http://www.esid.ee/cms/tl_files/failid/failid/HPV%20ohutus%202018.pdf
Papilloomiviiruse (HPV) vaktsiinid on ohutud

G.Litter M.D.
naistearst.ee
veebiregistratuur.ee