haavand 30.08.03 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

tere.

Mul on selline probleem, et tupe ja pärakuvhelisel piirkonnal on kuskil 2 cm haavand. Neid on mul ennemgi esinenud, kunagi on diagnoositud ka herpes. Kuid see haavand tundub olevat pikem. Kui ma seda haavandit katsun, on ta valus, kuid niisama olles ta valu ei põhjusta. Kunagi on mul diagnoositud ka herpes ning hetkel on diagnoositud hpv. Kas see võib olla nendest põhjustatud? Samuti on mul voolus, kuid arst ütles viimane kord, st 3 päeva tagasi,kui arsti juures käisin, et silmaga nähtavat voolus mul ei ole. Kas on võimalik, et arst siis seda haavandit 3 päeva tagasi ei näinud???? Või ei teinud nägema? Tookord (st 3 päeva tagasi) ma haavandi probleemi üles ei tõstnud, kuna ei teadnud, et ta mul on. Haavand ei andnud endast tunda.
Mis üldse selliseid haavandeid põhjustavad???? Aitähh vastuse eest

Kai

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere! Väikesed haavandid välisgenitaalidel on enamsti põhjustatud herpes-viirusest. Kui on tegemist organismi vastupanuvõime langusega (stress, haigus, ülekoormus), siis herpes-viirus võib ägeneda ja põhjustada erinevaid muutusi (kihelus,villid,lõhed). Viiruse raviks on suukaudsed tabletid ja salvid.
dr. Seemen