Kondüloom lapsel? 13.04.20 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

4 aastane tüdruk kaebas valu pissides. Genitaale vaadates oli häbememokkade juures heledama katuga laigud, kergelt karedad. Kreemitasin bephantene kreemiga päevas mitu korda. Peale igat vetsus käiku pesime ja kreemitasime. Mõnda aega oli kõik hästi. Nüüd jälle kaebab valu ja pissida kardab. Katud on läinud laiaulatuslikumaks. Ei oska kuskile pöörduda nii väikse lapsega. Umbes poole aasta eest tuli tal sõrmel väga suur soolatüügas. Ja nagu lastel ikka kombeks, siis vahest satub käsi püksi sügamiseks. Kas tegu võib olla kondüloomiga? Ja mida teha?

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere, välistada ei saa kondüloome, samas väga tüüpiline leid ei ole. Kindluse mõttes peaks ikkagi analüüsi võtma. Kui on kondüloomid, siis ravi on spetsiifiline ja seda niisama ei määraks. Proovige määrida klotimazolsalviga (käsimüük)nädal aega kaks korda päevas ja pesta võib ka kummelilahuga. Kui midagi ei muutu, siis pöörduge erakorraliselt kas günekoloogi või lastearsti poole.
DRKadastik