Üks mure 09.09.06 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere,
Olen 24-aastane naine. Alates 1. septembrist on olnud sügelus, punetus, kihelus, kipitus, turse välissuguelundite piirkonnas. Tundub nagu oleks ka paar punasemat laigukest (haavandit ???) vms tupeava ümbruses. Voolus oluliselt suurenenud pole (valgevoolus on kogu aeg olnud), ehk on ainult natuke kollakamaks muutunud (kuid võimalik, et see tuleneb ka mõned päevad tagasi lõppenud menstruatsioonist, mis oli 3.-7. september). Praeguseks on sügelus võrreldes algusega justkui väiksemaks jäänud, tugevam tundub see olevat hommikuti, kuid päeva peale jääb vähemaks. Kas oskate öelda, millest võib antud probleem tuleneda?
Ette tänades, K.

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere,
kirjelduse järgi on ilmselt tegemist tupeseenega, see põhjustab kihelust, turset ja punetut. Soovitan osta apteegist Clotrimazol-salvi ja määrida sellega paar korda päevas, see leevendab kiiresti probleemi. Ka Femigeeli kasutades saab abi. Clotrimazol salv ja Femigel on apteegis saadaval ilma retseptita, teised seenevastased preparaadid on retsepti alusel. Kuna kihelust ja rohket voolust võivad anda ka teised suguteede põletikud, soovitan analüüsid teha naistearsti juures.