atroofiline kolpiit 03.03.20 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Kuidas ravida põletikku-tupest võetud analüüsi vastus oli- atroofiline kolpiit/vaginiit, neutrofiile rohkesti, M00120 -NILM negatiive for intraepitelial lesion or malignancy

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Arvestades teie vanust , siis on tegemist menopausiga seotud õhenenud tupe limaskestaga ja seoses sellega tekkinud tupepõletikuga. Ravitakse esialgu östrogeenpreparaatidega, mida asetatakse tuppe 2 korda nädalas ja esialgu kuu aega järjest. Edasi vastavalt olukorrale võib teatud aja pärast ravi korrata. Vahepeal soovitaks tuppe niisutavaid käsimüügi preparaate juhul kui on kaebused. Östrogeenkuulikestele, salvile või tablettraviks on vajalik retsept. Millist ravimvormi te soovite, on teie valik. Kõik raviks möeldud preparaadid on mõeldud tuppe asetamiseks!. Kui teil olulisi kaebusi pole(tupekuivus, kipitus tupes ja ka urineerimishäired), siis piisaks ka tupe niisutuseks mõeldud preparaate. DRKadastik