Kõht punnis peale vahekorda 05.01.20 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Mul on mure punnis kõhuga ning seda just peale seksuaalvahekorda. Teadmiseks veel, et 3 kuud tagasi oli mul emakaväline rasedus mis tuli katkestada metrotreksaad süstiga. Peale seda on tupevoolus suurenenud, ning kui vanasti pidin enne päevade algust ainult pesukaitset kasutama, siis nüüd on voolus igapäevane. Üleüldiselt on ka mul tupe kuivus probleemiks, kuid kas need kõik võivad olla seotud ka punnis kõhuga? Täpsemalt peale vahekorda on kõht alati punnis ning vahepeal isegi selline tunne nagu põiepõletiku õrn pitsitus hakkaks tekkima. Ja häbemokad on ka peale juhtunut hakanud vahekorra ajal tursuma ning paistetuma. Kas on võimalik et emakaväline rasedus võis midagi põie ja tupega muuta? Lisaks on tupp tundlikumaks muutunud. Arsti juures käies testid on korras olnud ning mingit põletikku või haigust ei esine.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 28-aastane

Emakaväline rasedus on patoloogiline rasedus ja võib korduda. Enamasti on põhjuseks põletikud munajuhades ja mujal. Kaebusi on palju, vajate teisest nõustamist. Soovitan broneerida aeg vastuvõtule veebiregistratuur.ee kaudu, vajate kaasaegseid uuringuid.
Soovitused:
1) tehke hommikusest uriinist rasedustest välistamaks igasugust rasedust ja tüsistusi
2) vajalik täpsustada olukord: "Peale seda on tupevoolus suurenenud..." ning "Üleüldiselt on ka mul tupe kuivus probleemiks"...Kumb siis? Korraga ei saa need kaebused esineda.
3) vähese lubrikatsiooni korral kasutage libesteid

Broneerige aeg vastuvõtule, välistada tuleks ka tüsistused.
G.Litter
naistearst.ee, veebiregistratuur.ee