Veritsus peale vahekorda 06.12.19 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere.
Mure selline, et peale vahekorda tekib veritsus. See on kestnud juba neli aastat. Kõik analüüsid on tehtud. Korduvalt. Alati on kõik korras ja arst laiutas käsi ning ütles. Ilmselt teeb mees haiget. Kuigi isegi kui oleme libestit kasutanud tekib ikka veritsus.
Sellel aastal vahetasin jäädavalt oma naistearsti. Uus arst kahtlustas polüüpi, müoomi ja endometrioosi. Saatis mind hüsteroskoopiale ja laparoskoopiale. Kõik korras. Leiti väike müoom aga seda ei anna eemaldada ja see ei tekita veritsust.
Ma olen nõutu. Mu arst on nõutu.
Lisaks kõigele on soov beebi saada.
Mind väga häirib see veritsus. Millest võib see olla?
Kui kõik vähegi analüüsid ja opid on tehtud. Aga põhjust ei leita.

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere, see on kontaktveritsus ja suue tõenäosusega tingitud ikkagi emakakaelast. Peaks nägema teie emakakaela, võimalik et analüüsid küll korras, aga on kaela erosioon, mis veritseb. Sel juhul võiks teha kaela konisatsiooni. Oluline on ka teada kas olete sünnitanud. kirjutage mulle meilile ylle.kadastik@kliinikum.ee. Ehk saame kokkuleppele visiidi osas. DRKadastik,