Üleminekuea hädade leevendamine. 28.11.19 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere! Olen 53 a. normkaalus abielus naine. Paar kuud tagasi algasid ebamugavad kuumahood. Ka uni on häiritud ja närvid olid pingul. Käisin ka naistearsti juures kontrollis, kõik oli nö. korras. Vereproovi ei tehtud. Kasutan praegu 3-ndat nädalat Menopace originaali ja natuke on parem kuid ikkagi just need öösel olevad tulikuumad hood segavad mind. Mida ma võiksin veel lisaks võtta? Või, mida soovitate? Mul on kodus üks kasutamata Agnucastoni karp. Kas ma võiksin neid kasutada, on sellest abi? Viimane "korralik" menstruatsioon oli aasta tagasi, ülejäänud aja on olnud üle 1,5 kuu nö. pisikene märguandmine-määrimine. Nüüd on ligi 2,5 kuud vaikus olnud. Millal minule sobiks hormoonasendusravi? Ja viimane küsimus: kui palju peaksin päevas soja isoflavoone saama, et oleks toime?
Palju küsimusi, aga ehk mõistate olukorda ja nõu anda.
Väga tänan Teid!

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere!

Menopace sisaldab erinevaid taimseid ekstrakte kombinatsioonis vitamiinidega. Loodulike preparaatide valik, mida saab menopausi vaevuste leevendamiseks käsimüügist osta, on väga suur. Suur osa nendest sisaldab soja isoflavoone ( loodulikke östrogeene). Loodulikud prepraadid on kuumahoogude puhul tavaliselt esimene valik, kuid nende efekt võib olla ebapiisav ja sellisel juhul saab abi hormoonasendusravist ( HAR). HAR preparaatides sisalduv östrogeen on võrreldes taimsete östrogeenidega kordades tugevama toimega. HAR on kindlasti väga tõhus, kasutamisel kaovad nii kuumahood kui unehäired. Olete siiani kasutanud Menopace. Kui soovite esialgu veel jätkata taimsete preparaatidega, siis soovitan hakata kasutama Climofemini. Olen saanud palju positiivset tagasisidet Climofemini kasutajatelt. Climofemin sisaldab kobar-lursslille (Cimicifuga racemosa) risoomi kuivekstrakti ja leevendab tõhusalt kuumahooge. Võib võtta 1-2 tabletti päevas. Kui looduslik ravi ei anna piisavat efekti, siis pöörduge naistearsti poole, kes määrab hormoonasendusravi.