Müoom, tsüst, polüüp, menstruatsioon 25.10.19 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere! Kurdan rohke vere ja pika kestvusega menstruatsioonide üle, mis vastavalt üleminekueale on viimasel paaril-kolmel aastal olnud üsna kaootilised (tsükli vahe 12-st päevast 52-ni; enamasti on päevad küll pigem sagedased – paar nädalat vahet ja siis jälle).
Augustis pöördusin arstile – hoolimata mõningasest määrimisest tehti ultraheli, mis näitas nii tsüsti kui müoomi. Nädal hiljem (kui päevad olid leevenenud) leiti ka polüüp.
26. augustil teostati Ida-Tallinna keskhaiglas hüsteroskoopia.
30. sept. teatas günekoloog diagnoosi: tsüstiline näärmete hüperplaasia.
Ta kirjutas välja Cerazette tabletid, mida olen võtnud 20 päeva. Väidetavalt pidid need päevad hoopis ära kaotama, aga vaid 12 päeva hiljem algas taas vererohke menstruatsioon. Täna on menstruatsiooni 9 päev ja lõppu pole näha.
Kuidas edasi?

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere ,need muutused on seotud algava üleminekuajaga. Sel perioodil tekivadki tsüklihäired, võivad tekkida emakaõõne polüübid, emaka limaskesta paksenemist jne. Rohkete menstruatsioonide korral ja selliste muutuste olemasolul soovitaks pigem Mirena hormoonspiraali, mis on antud juhul esmaseks valikuks. Spiraal on ravi eesmärgil . Cerazettete ei ole nii efektiivne. Soovitan lugeda internetist infot Mirena kohta.
DRKadastik