Kas võib tegemist olla emakakaelavähiga? 18.02.11 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

2007. a sain teada, et mul on PAP II. Peale seda on iga aasta kontrollitud, kas seis on sama. Tean, et 2009. a veel oli. Vahepeal võitlesin trombi ja kaksteistsõrmiksoole haavandiga ja unustasin, et 2010. a ei olegi proovi võetud. Nüüd on mul kahtlus, et miskit on valesti. Nimelt oli mul 24-28.01.11 menstruatsioon...järgmine nädal käisin oma õlaga/käega taastusravis ja sain 1,5 nädalat amplipulsi ravi ja imekombel hakkasid mul 09.02 uuesti päevad , mis kestavad siiani (täna 18.02). Teglikult need pole nagu päris sellised päevad ka mis muidu...pigem rohkem määrimine. Kas tegu võib olla emakakaelavähiga või ajas mul see amplipulss miskit segi? Naistearsti juures analüüse ka võtta ei saa, sest määrimine ei lõpe kuidagi :(

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere,
kui olete regulaarselt kontrollis käinud ja PAP anallüüsid on kuni 2009.aastani korras olnud, pole põhjust muretsemiseks ja vähihirmuks Veritsuse põhjuseid võib olla palju: põletik, emaka polüüp, müoom, munasarja tsüst, tsükli hormonaalse regulatsiooni häired jm. Ka saadud ravi võib olla selle vähese veritsuse taga. Igal juhul pöörduga arstile, kui veritsus lõpeb, et siis juba teha PAP test ja ultraheli uuring veritsuse põhjus selgitamiseks.
Parimate soovidega,
dr. Katrin Seemen