Päevad tulid liiga vara 11.03.19 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere

Olen 19aastane neiu, olen sibilla+/28 pille söönud üle aasta. Kõik on olnud regulaarne, aga täna algasid päevad, kuigi tabletilehel on allies veel nädala jagu toimeainega pille. Kas see on normaalne, et päevad algasid nädal aega varem ja kas ma jätkan pillide söömist nii nagu need mul pooleli on või võtan ilma toimeaineta pille? Olin ka nädal aega haige(köha, nohu, pea paks) ja ainuke ravim mida tarvitasin oli ACC.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija

Igale arstile igas riigis, kuhu pöördute, peaksite kohe ütlema, et tarvitate antibeebipille ja 7-toimevaba päeva.
Kalendrisse kirjutage 7-toimevaba päeva, jätke meelde kuu ja aasta, millal alustasite antibeebipillidega, sest iga 5a järel tuleb näidustused ja vastunäidustused üle vaadata.
Iga günekoloogilise veritsusega peavad olema välistatud rasedus ja sugulisel teel levivad infektsioonid. Rasedustesti saab ise teha hommikusest uriinist. Kas partner on sama või on olnud kaitsmata uusi vahekordi? Kui uus, tuleks teha uued STLI sugulisel teel levivate infektsioonide testid, neid saab tellida ka testikodus.ee lehelt. Kui need on välistatud, siis jätkata tavapärase skeemi 21+7 järgi.
Vahel tekib veritsus muudest ravimitest, haigustest, ajavööndi vahetusest jms.

G.Litter M.D.
naistearst.ee, veebiregistratuur.ee