Marevan ja menstruatsioon 05.03.19 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Üks kuu tagasi käisin südameoperatsioonil, mille järgselt kasutan verd vedeldavat ravimit Marevan. Võtan 1,5-2 tabletti päevas, jälgin lubatud toitumist.
Algas esimene menstruastioon pärast operatsiooni, mis nüüdseks on kestnud 10 päeva ja igapäevaselt väga rohke veritsusega. Ravimi infolehes seisab, et selline kõrvalmõju võib viidata Marevani liiga suurele annusele, aga viimaste vereanalüüside järgselt minu ravimi annust hoopis suurendati (INR-i analüüs oli alla normi ehk madal).
Perearst soovitas kontakteeruda günekoloogiga.
Kas see on normaalne seisund ja ootan, millal see iseeneslikult möödub või vajab see lisaravi? Aitäh!

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere, suure tõenäosusega on rohke vereeritus seotud Marevanraviga. Sel juhul soovitaks Cyclokapron ravi(enne peate kindlasti konsulteerima selles osas oma südamearstiga) . Pakuks ka Mirena hormoonspiraali , mis vähendaks verehulka.Sel juhul peate minema günekoloogi visiidile. DRKadastik