Sage põieärritus 20.10.18 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Mis peaksin ette võtma, kui iga natukese aja tagant lööb välja põieärritus - pitsitus põies, spetsiifiline lõhn uriinil, valu urineerimisel olnud vaid väga vähesel määral. Kõik algas peale partnerivahetust, kellega kasutame kondoomi (mida enne ei kasutanud). Perearst võttis uriiniproovi, mis põletikku ei näidanud (valgu? tase oli kõrgem), võtsin mingeid kollaseid tablette 5 päeva (mitte antibiootikumid). Umbes kuu-kahe pärast kõik kordus, helistasin arstile, sain uue retsepti. Veidi pärast seda jälle asi kordus, üritasin lihtsalt palju põieteed ja jõhvikamahla juua, läks justkui üle aga ikkagi ei läinud. Nüüd jälle tunnen kerget pitsitust põies ning lõhn on tugev. Mis ma ette pean võtma? Ei saa ju igavesti ainult ravimeid sööma jääda. Olgu veel öeldud, et peale vahekorda käin alati vetsus ning põiepõletik olnud vaid paar korda nooremas eas. Olen ka aluspesu, stringid suure osa ajast välja vahetanud tavaliste aluspükste vastu. (Käin ka vahatamas, kuid probleem.algas ammu enne seda kui vahatamisega alustasin). Mitte miski pole aidanud. Segab igapäevaelu juba. Kas tuleks pöörduda ka naistearstile?

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere. Kui probleem seotud uue partneriga , siis kindlasti soovitaks mehel minna meestearstile. Võib olla mehe põletik, mis ärritab teie mikrofloorat tupes või ärritab litsalt vahekord ise. Põhjus võib olla ka kondoomiga seotud. Naistearsti juurde minge ikkagi, saaks võtta tupeanalüüsid.DRKadastik