Mis minuga toimub? 06.06.18 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Olen 28 a naine ( sünnitanud 2 last ,olnud 2 aborti)
Nüüd pole olnud 5 kuud menstruatsiooni ja erakorralises käies atlas arst et emaka limaskest õhuke ja sinakas .Tegi vereanalyysi see oli OK olnud.
Kõhus mulksub ja gaase täis ,munasarjades vähe valu.
Uriini tuleb ka vähe . Vōitlen raske depressiooniga.
Mis võiks olla viga et päevi pole?
Ja kõht on punnis

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere!
Menstruatsioonide ärajäämise põhjuseid on erinevaid. Põhjuseks võivad olla suur emotsionaalne stress või füüsiline koormus, kiire kaalu langus, ravimid; munasarjade, kilpnäärme või neerupealise haigused jne. Kuna võitlete raske depressiooniga, on see tõenäoliselt üks põhiline faktor.
Vajalik on teha analüüsid hormoonidele ( prolaktiin jt. munasarjade tööd reguleerivad hormoonid, kilpnäärme hormoonid ). Lisaks naistearsti konsultatsioonile vajate kindlasti ka psühhiaatri v. psühholoogi konsultatsioooni. Sõltuvalt põhjusest on raviga võimalik menstruatsioonid taastada. Kui menstruatsioon algab, kaob ka selline " kõht punnis" tunne.