Kas see on herpes? 04.05.18 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Umbes 5 päeva tagasi tekkisid jala sisekülge (täpselt allpool aluspükse) sügelevad punnid mis läksid edasi sellisteks villideks. Aegajalt on tunda valu, aga aga hullult ei valuta ega sügele. Aegajalt annab tunda vaid.
Peaaegu 10 aastat tagasi puutusin kokku kellegagi kellel oli genitaalherpes. Mitmed aastad hiljem tekkisid villid esimest korda ja nüüd vist kolmas kord. Kas tegu võib olla herpesega? Suguelunditele neid ville tekkinud ei ole. Tekivad jalale alati sama kohapeale ja kui kogu protsess möödas, siis jälle kaovad.
Kas nakkusoht on otsese kokkupuutega villidest tuleva vedelikuga või võib see partnerile edasi kanduda iga hetk?

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 28-aastane

Kui protsess on nahal, siis on tegemist dermatoogilise ehk nahahaiguste kompetentsi kuuluva probleemiga.
Tegemist võib olla vöötohatisega, allergiaga, urtikaariaga vms.
Pöörduge dermatoloogile. Kiiresti saate anda mõned analüüsid synlab.ee.
GH genitaalherpes esineb ikka genitaalidel.

Galina Litter naistearst.ee
Pirita Naistearstid