Climara plaastrid ja vanus 10.10.17 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere
Olen 17 aastat tarvitanud Climara hormoonplaastreid, kuna 2000a. eemaldati tsüstide tõttu emakas ja emakakael. Mis vanuseni võiks neid plaastreid tarvitada, kas neist 67a. vanuses on midagi kasu või toovad nad pigem kahju?

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere! Selles vanuses võib Climara plaastrid ära jätta.Esialgu võivad tekkida uuesti kuumad hood ja higisööstud.siis sobiks transdermaalne Divigel,mida võib paaripäevaste intrvallidega nahale määrida.Edu soovides,Maie Väli