Emaka amputeerimine 25.07.17 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere
Minul on diagnoositud kusepõie microcystis obstruktsiooniga. Septembris on planeeritud operatsioon - kusepõie augmentatsioon. Uroloog seletas operatsioonijärgseid riske ja tagajärjeid, kus oli soovitanud amputeerida paralleelselt ka emakat (alles jäetakse emakakael ja munasarjad), kuna vastasel juhul võib risk tekkida tulevikus emakas ning kui tekib vajadus opereerida selle, siis vigastatakse 100% peensoolest ehitatud põie reservuaari, kuna see hakkab asuma väga tihedalt emaka seinaga. Keegi ei sunni seda tegema, soovitati konsulteerimist ka naistearstiga. Seega tahaksin kuulda Teie arvamust sellest.
Millised riskid võivad veel tekkida kui näiteks see emaka ülemine osa ära võtta, pean silmas just naisteasjus? Võib pärast midagi naiste osas ka pahaks minna? Sünnitada pole enam plaanis.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 38-aastane

Haigusjuhtum on komplitseeritud. Tegemist on uroloogiliste ja neuroloogiliste diagnoosida ja probleemidega.
Paljudel naistearstidel puudub selline kogemus, kuid kui uroloogidel on kogemusi ja nad soovitavad, siis tuleks nendega nõustuda, sest korduvad operatsioonid on tõesti tüsistuste kõrgenenud riskiga.
Olete noor, operatsioonid kulgevad noortel kergemini ning emaka keha eemaldamine ei põhjusta mingeid hormonaalseid ega muid olulisi muutusi, menstruatsioone ei tunne ja see on patsientidele meeltmööda, ka rasedusest ei pea siis enam hoiduma. Samas on see verejooksude ja emaka limaskesta vähi vältimine tulevikus.
Soovitan usaldada oma raviarste ja nõustuda nende poolt parima pakutavaga.

Galina Litter naistearst.ee
pirita Naistearstid