Määrimine, verejooks, kiire kaalulangus 31.05.17 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Minul selline mure, ei tea kust alustada, loodan et saate aru:
Mai algusest alates olen alla võtnud 10 kg(31.05 seisuga; algkaal 130kg).
Söön vähe, mõnel päeval mitte midagi, vaid paar puu-juurvilja.
Alates 19.05 on olnud määrimine, pruunikas-punakas, päeva jooksul kokku vähem kui nt viimasel menstruatsiooni päeval.
Lisaks alates 21.05 põiepõletiku tunne, millele sain antibiootikumi ravi perearstilt 23.05-27.05.
29.05 hommikul viisin uriiniproovi, samal ajal oli verejooks sama suur kui tavaliselt päevade kõige hullemal päeval. Üritasin tampooni kasutada, et verd uriinis ei oleks (mainiti ka, et kas päevad alanud, ütlesin, et jah-seljuhul oli vere hulk uriinis normi piires-põiepõletiku tunnused ka kadunud) Mõtlesin, et see ok seljuhul.
*Käisin ka naistearstil 23.05, ta ei leidnud midagi(vaatas, et on verine määrimine ja ultraheliga-tsüstid nagu ikka olid)
Alates 29.05 hommikul on hästi palju limatükke veres ja palju verd-nagu esimesel päevade päeval. Päeva peale kogus natuke väheneb. Loodan, et need on lihtsalt varasemad päevad kuna söömisega on nii nagu ta on?
Aastaid olnud tsüstid munasarjas(kuigi hakkan nüüd mõtlema, et ehk need ei olegi ainult tsüstid ja peaks kohe arstile jooksma?)
Käidud ühel laparoskoopial 2016 aastal(pluss konisatsioonil).
15 august 2017 uus opi aeg, lõigatakse arvatavasti munajuhad, mis jäid eelmisel korral lõikamata.(läbimatud, lapsesoov, järgmisena IVF)
Päevad oleksid pidanud hakkama juuni alguses(2-3.06)
Viimased kuud ka enne päevi määrinud paar päeva. Eeldasin siiani, et see on normaalne(eriti minu kehakaalu juures) ja pole arstile sellest rääkinud)..
Hetkel(31.05 õhtul) hakkavad mõningad põiepõletiku tunnused tagasi tulema, ehk hetkel on natuke valulik/ebameeldiv urineerimine. Ei ole tihedat urineerimist.

Kas suudate öelda mis võib viga olla?
Kas peaksin kiiremas korras arstile pöörduma või võin oodata enda arsti aega, mis on 20. juuni 2017?

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 30-aastane

Teil on õigus, põhiprobleem on suur ülekaal, sellest ka paljud probleemid: "31.05 seisuga; algkaal 130kg".
On selge, et kaalu tuleb langetada arukalt, pikkamööda ja asjatundja endokrinoloogi ja koolitatud meditsiiniharidusega õdede vms kontrolli all. Ülekaaluga tegeleb edukalt dr Kristel Ehala-Aleksejev samas portaalis, soovitan pöörduda tema poole.
"Käidud ühel laparoskoopial 2016 aastal pluss konisatsioonil. 15 august 2017 uus op aeg, lõigatakse arvatavasti munajuhad, mis jäid eelmisel korral lõikamata (läbimatud, lapsesoov, järgmisena IVF)"
Plaan on selge ja ei pea "kiiremas korras arstile pöörduma" võite oodata enda arsti aega, mis on 20. juuni 2017.

Apteegi käsimüügist saate osta lahkliha hoolduseks Lactacyd sensitive või Natural Beauty, Klotrimasool kreemi, tutvuge kasuliku infoga ecocillin.ee lehel ja kasutage neid uusi tooteid. Enamasti on noortel urineerimisprobleemid seotud tupeseene ägenemisega. Lahkliha tuleks hoida kuiva ja jahedana (õhemad riided, naturaalsed õhku läbilaskvad materjalid, iga päev aluspükste vahetamine, kasulik on jahe merevesi supluseks, ujumiseks, jms)

Galina Litter naistearst.ee
Pirita Naistearstid