Väga vähene menstruatsioon 14.12.16 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tütrel algasid päevad okt 2015 ja käisid iga kuu kuni apr 2016. Algusest peale väga väikese vereeritusega ja kestsid 2 päeva, siis olid päevad juunis 1 päev ja järmine kord nov 2016 ja ka nüüd dets ja samamoodi väga väikese vereeritusega ja kestvusega 2 päeva.
Günekoloog tegi ka ultraheli, mis oli normaalne ainult emaka limaskest õhuke, lisaks tehti kilpnäärme ja meessuguhormooni uuring, mis olid kõik korras. Lisaks esineb probleemne akne juba 8 aastasest alates, kuigi puberteet algas alles 10-11 aastaselt. Kas sellised "kerged" päevad on probleem ja kas ja mida peaks ettevõtma.

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere! Kõige tavalisem menstruaalvere vähenemise põhjus on psüühiline ja füüsiline stress,võistlussport või suur kaalukõikumine. Menstruaalvere vähenemist võib esineda nii ülekaalulistel kui alakaalulistel patsientidel. Viimasel ajal esineb noortel tüdrukutel anoreksiat,mille puhul esineb patsiendil tugev rasvumise kartus.Ka on menstruaalvere vähenemine sageli taimetoitlastel.Rääkige tütrele võimalikest põhjustest. Arvan,et praegu piisab jälgimisest ja ravi ei ole vajalik.
Edu soovides,Maie Väli