juuste väljalangemine 27.03.15 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Olen 29a naine,178cm ja 54 kg
Ma olen suures mures,aasta aega langevad juuksed välja,juba on hästi nähtav ka et jäi vähe järgi,uued ei kasva ka.Mingid ravimid ei tarbi.Kõik analüüsid on normis(miniraalid,vitamiinid,ferritin,raud jne)günikoloogilise haigusi pole.Käisin kolme dermatoloogi juures,kahe endokrinoloogi juures,gastroenteroloogi juures,midagi ei ole leitud.

IMMUNOLOOGIA Analuusid mis oli tehtud augustis 2014
TSH 1.787
FT3 4.33
FT4 13.81
ANTI TPO 118.7
PARATHORMOON 2.4
VITAMIIN D 58.6
VITAMIN B 12 283
FOOLHAPE 20.56

Nüüd tegin märtsis uued analüüsid endokrinoloogi juures
DHEAS 4.16
FT4 14.06
SHBG 163.9
TESTOSTERON 1.8
TSH 1.49
VABA ANDROGEENI INDEKS 1.13

Endokrinoloog ütles poole aasta pärast tulla ja kontrollida uuesti,väga tahaks teada saada kas siin võiks mingi probleem olla,mis võib kahjulik mõjuda juustele.Günikoloogi juurde uuesti ära käia veel ei jõudnud,muidu millal käisin augustis 2014,öeldi et hormoonid ja teised asjad on korras.

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere! kilpnäärme antikehade sisaldus viitab,et tegemist on autoimmuunse protsessiga,kuna aga kilpnäärme hormoonid kilpnäärme alatalitlusele ei viita,siis arvan,et kilpnäärme ravi ei vaja.Jälgimist aga küll.
Mina soovitan osta apteegi käsimüügist EVONIA kapsleid ja tarvitada üks kapsel päevas kolme kuu jooksul.
Samuti soovin apteegikosmeetika sarja juuste väljalangemise vastu - NATUR VITA kuue kuu jooksul.( šampoon,palsam,toonik,mask). Edu soovides,Maie Väli