mis teha? 18.02.02 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere! Mure on selline, et olin 2 päeva tagasi vahekorras ja kondoom purunes. nüüd soovin teada, millise vahendiga oleks kõige parem kindlaks teha, kas olen rase ja kui olen, siis kuidas seda peatada. eelmine menses lõppes 8. veebruaril. tavaliselt on tsükli pikkus 28 päeva. Loodan, et saate aidata.

Piret

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Piret!

Kondoomi purunemisl vajate hädaabi! Võimalusi on 2:

-hormoontabletid retseptiga kuni 72 tunni jooksul peale kaitsmata vahekorda

-5-7 päeva jooksul paigaldada emakasisene spiraal (põletikud peaksid olema välistatud)

Kui rasedustest hommikusest uriinist näitab raseduse kahtlust, on meil lahenduseks vaid kirurgiline meetod Teie soovil. Oluline on viimase menstruatsiooni 1. päev.

Pöörduge kiiresti naistearstile!

Naistearst Galina Litter