Uriinipidamatus 10.01.13 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Suur aitäh eile saabunud põhjaliku vastuse eest.

Tahaksin veel küsida täiendavalt:
1. Uroloog, kes soovitas operatsiooni, kirjutas mulle Ovestini, mida pidin kasutama 6 küünalt 3 nädala jooksul vastavalt 3+2+1 nädalas.
Teie ei soovitanud esialgu operatsiooni, vaid östrogeenravi 1-2 korda nädalas. Kas seesama sobib ja kas on ajavahemikul mingi täpne skeem ning kui kaua peaksin seda kasutama?

2. Kas see ravim ei ole ohtlik?
3. Kui pikalt soovitate tarvitada ravimit Spasmed vm loetletutest?
4. Olen 56, päevi pole ammu, kuna emakas opereeritud, munasarjad alles, enesetunne suhteliselt hea. Mille järgi saab otsustada, et ilmselt ka menopaus?

Ette tänades

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere. Ovestin on sama. toimeainega östrogeenravi. Skeeme on mitmeid ,tavapärane ravi on 2 korda nädalas kuid võib ka teha nii nagu uroloog soovitas. Sagedasem tuperavi on juhul kui on nähtavad tupekuivuse sümptomid, siis alustatakse tihedama tuperaviga isegi kord päevas mõned nädalad ja edasi vähendatakse doosi. 1-2 korda nädalas võib teha aastaid, see pole ohtlik. Neil naistel kellel urineerimisega probleemid igal juhul parandab olukorda. Niipea kui lõpetate tuperavi , sümptomid süvenevad. Menopaus on teil ikka juba kindklasti arvestades teie vanust. Kui oleksite noorem ,sii ssaab menopausi diagnoosiga FSH hormoooni määramisega. Lugupidamisega Ülle kadastik