Pharmatex 04.02.02 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere,

pöördun Teie poole küsimusega, kas apteekides müügil olev ravim Pharmatex (roosa-valge karbiga) on saadaval ilma retseptita ning mille jaoks see täpselt mõeldud on? Olen kuulnud, et seda kasutatakse rasedusvastase vahendina ja samas on tal puhastav toime. Kas on olemas haigused, mille ennetamiseks seda kasutada võiks? Olen 24-aastane (1 laps) ja üsna kimpus seenhaiguste- ja valgevoolusega, mis viivad mind enam-vähem igal kuul günekoloogilt abi otsima. See on tohutu energia- ja ajakulu, mis arstide vahet jooksmiseks kulub. Kas ma saaks ehk ise midagi teha nende probleemide ennetamiseks? Puhtust hoian väga pestes end hommikul ja õhtul ning alati peale vahekorda.

Ka olen alati kahe-vahel, kas minna kohe arsti juurde, kui kihelust tunnen või ootan ära, millal sinna ükskord pääsen (järjekorrad on hirmus pikad). Kuidas tuleks toimida?

Teid ette tänades

murelik patsient

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere! PHARMATEX on käsimüügiravim,kas oovulitena,vaginaalse tabletina või kreemina.Ravimil on eostumisvastane toime ja antiseptiline toime.Eriti sobib juhtudel,kui suguelu on ebaregulaarne,sünnitusjärgsel perioodil,rinnaga toitmise ajal,abordijärgselt ja premanopausis.Ei imendu verre,ei eritu rinnapiimaga ega mõjusta menstruatsioonitsüklit,samas blokeerib ka patogeenseid mikroorganisme nagu gonokokke,klamüüdiat,trihhomonoosi ja seenhaigust.Seenhaiguse lõplikuks väljaravimiseks peaksite siiski konsulteerima oma günekoloogiga.Kui lokaalne ravi ei aita, tuleks vast kasutada süsteemset ravi (näit.DIFLUKAN-150) kapsleid.Igal juhul otsustab selle ravi Teie günekoloog.