pharmatex ja gleitgelen 11.02.04 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Probleemiks on tupe kuivus.
Pharmatex kreemi infolehel oli öeldud, et ei tohi kasutada koos teiste tupesiseste ravimitega. Kas see käib ka Gleitgelen salvi kohta?Kas gleitgelen kreem on nii uus vahend, et ei leidnud tema kohta eriti infot?
Sain aru, et seep mõjub pharmatexi toimet vähendavalt. Kas rasestumisvastane mõju väheneb ka Gleitgelenit samaaegselt kasutadaes? Antibeebipillide võtmise lõpetasin mitmesuguste kõrvaltoimete tõttu (et selgust saada, kas häired on ikka tablettidest). Kuidas mõjuks beebiõli pharmatexile? Olen 35a, 2 last.
Ette tänades
T.

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere!
Pharmatexi kreemil on lisaks spermitsiidsele toimele ka tuppe niisutav toime, nii et enne vahekorda seda kreemi kasutades ei peaks küll tupekuivuse probleemi tekkima. Juhul, kui soovite, võite tupe sissekäiku määrida Gleitgeleni või mõnda muud libestusgeeli.