Menstruatsioonitsükkli häire 30.04.12 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Olen 24aastane naine, 165 cm pikk ja 60 kilo. Pole varem sünnitanud. Minu menstruatsiooni tsükkel on siiamaani olnud alati korras. Tsükkli pikkus on keskmiselt 24-32 päeva ning päevad kestsid 3-4 päeva. Viimasel kahel kuul on aga päevad kestnud ainult 2 päeva ning lisaks veel kaks päeva ainult määrinud. Viimasel korral oli sama asi, päevad kestsid 2 päeva (suhteliselt normaalse verehulgaga, mitte eriti palju, aga mitte ka väga vähe, kui siis pigem vähem) ning siis tundus, et lõppesid ära, kuid neljandal päeval hakkas uuesti verd tulema, mitte palju, kuid ikkagi rohkem kui lihtsalt määrimine ja mitte pruunikas, vaid punane ikkagi. Valulikkust ega muud taolist tunnet pole olnud. Naistearsti juures käisin viimati jaanuaris, tehti suguhaiguste test gonorröa ja veel üks, mida ma tõesti praegu ei mäleta. Kõik oli korras. Eelmine aasta diagnoositi mul bakteriaalne vagioos, selle raviks sain antibiootikume. Ka viimane kord ütles, arst, et valgevoolus on veidikene tugevam, kuid ei kirjutanud antibiootikume, vaid lasi osta apteegist Multi-Gyn Actigeli, mida ma ka kasutasin pärast seda umbes nädal aega (nii nagu oli infolehes kästud), siis tegin pausi, nüüd oled ka seda veidikene kasutanud viimasel ajal. Rasestumisvastastest vahenditest kasutan ainult kondoome. Viimati olin vahekorras märtsi alguses, kuid pärast seda hakkasid ka veel päevad õigeaegselt ja kestsid normaalselt. Nüüd viimased kaks korda on olnud imelik. Millega võib olla tegemist? Kas 2 päeva on normaalne pikkus?

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere! Kuna teid on küllalt põhjalikult uuritud ja orgaanilist põhjust ei ole leitud,on lühikest aega kestev vereeritus lihtsalt mööduv ja ravi ei ole vajalik.Ka rasestumine on kindlasti võimalik,sest see ei sõltu menstruaalvere hulgast.Peaasi on,et toimub ovulatsioon.Edu soovides,Maie Väli