Tabletid ja seksuaalsus 20.09.03 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere,
Alustasin tablettide võtmist 3 aastat tagasi Merciloniga, ca 8 kuud olen võtnud Femodeni. Sooviksin tabletid tagasi nõrgema toimeainega vastu vahetada.
Palun soovitage tablette, mis seksuaalsust võimalikult vähe mõjutaksid?
Femoden (vähemalt minul) näib rasestumist kahel erineval moel takistavat:)

Tänades,
Marilyn

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere! Soovitaks väiksema hormooni annusega pille. Mercilon kui sobis, oleks selleks puhuks sobiv. Kui olid probleemid merciloniga, siis madaladoosilisi pille on rohkelt nagu nt Logest, Mirelle. Kõike head soovides dr.Kadastik