Pruunikas voolus ja SOS-pillid 17.11.10 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Kuna günekoloogi juurde nii kiiresti aega ei saa, siis sooviks siit natuke nõu saada.
Umbes 3 nädalat tagasi olin sunnitud võtma ühe Escapelle SOS pilli. Terve nädala peale selle võtmist ei esinenud mingeid kõrvalmõjusid. Nädal hiljem hakkas menstruatsioon ja seda siis 11 päeva varem kui pidi. Varem olin lastnud endale välja kirjutada esmased pillid (Yasminelle). Koos mensese algusega hakkasin ka kohe pille tarbima. Probleem on aga selles, et päevad kestsid ilusti 5 päeva, kuid hiljem on nüüd pidevalt olnud pruunikas -punakas voolus ja seda juba 6 päeva jutti ja kuhugi ei kao. Olen ka natuke stressis ja alguses arvasin, et võib sellest tingitud olla, kuid nüüd on juba liiga kaua kestnud ja tekitab tõsist muret.

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere,
muretsemiseks poole põhjust. Peale SOS pilli võtmist tekib sageli nädala jooksul veritsus. Alustasid nüüd pillide võtmist õigesti, 1. tsükli päevast. Esimese kahe kuu jooksul esineb väga sageli pikaajalist vähest veritsust. Määrimine võib kesta kogu esimese tsükli jooksul. Sellele vaatamata tuleb pille skeemi järgi edasi võtta. Pille on mõtet vahetada siis, kui määrimised on pidevad ka järgmiste tsüklite jooksul.
Parimate soovidega,
Katrin Seemen