Valulikus häbememokkadel 16.11.10 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere.

Minu probleem on järgmine.
Mul oli kolm nädalat tagasi tupepõletik. Ravisin seda tupeküünaldega ja kreemiga, kreemi määrin siiani. Nüüd on sügelust õrnalt tunda ja genitaalid on punased. Kas põletik on tagasi? Ja selline mure on ka veel, et mul nagu häbememokad valutaksid, vahel lööb üsna terava valu. Valu on ka nagu lümfisõlmedes (neis, kus jalad hakkavad). Rõhuv tunne on ka. Millest selline valu põhjustatud on? Kas see on seotud tupepõletikuga või asi milleski muus?

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere,
välissuguelundite punetus, turse ja kihelus võib olla seotud nii põletiku kui ka allergillise reaktsiooniga (see võib olla seotud nii pesukaitsete, hügieenisidemete, pesuvahendi kui ka ravi kasutamisega). Sageli on selline kaebus seotud seenpõletikuga. Kuna oled siiani kasutanud raviks kreemi (ilmselt Clotrimazoli) ja nüüd probleemiks punetus ja kihelus, pole see probleem seotud seenpõletikuga. Soovitan kreemi kasutamise ära lõpetada, kasutada pesemiseks intiimpesugeeli ja mitte kasutada pesukaitseid. Kui mure ei lahene, peaks uuesti arsti poole pöörduma, et teha täiendavaid analüüse põletike suhtes.