müoomi ravist 26.12.01 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere! Mul avastati aasta tagasi fibromüoom emakas ultraheliuuringu käigus,samal ajal oli mul ka tavaline spiraal ja menstruatsioonid väga vererohked. Peale spiraali eemaldamist tehti mulle ka narkoosi all puhastus, sest verejooks ei lakanud. Nüüd tarvitan juba mitu kuud Cilesti tablette ja tahaks küsida, kuidas need mõjuvad müoomile (viimase uuringu käigus selgus, et see on suurenenud)ja kas oleks midagi tõhusamat peale tablettide? Tänan!

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Tere!

Kui vana Te olete? Kas Teil on veel plaanis sünnitada? Milline oli diagnostilise emakaõõne puhastuse histoloogilise uuringu vastus? Ravitaktika sõltub enamjaolt lisainformatsioonist.

Tavaline spiraal Teile ei sobi, sest menstruatsioonid muutuvad pikemaks ja vererohkemaks, mis koos müoomiga põhjustavad verevaeguse. Üldjuhul ei ole soovitavad ösrogeenpreparaadid. Müoom on teatavasti healoomuline östrogeensõltuv kasvaja.

Teile sobiks hormoonspiraal Mirena, mis ei sisalda östrogeeni, vaid ainult gestageeni - mis tasakaalustab ehk omab isegi ravitoimet müoomile. Kindlasti vähendab see menstruaalvere hulka, mille tõttu normaliseerub hemoglobiini hulk veres.

Mõelda võib ka operatsioonile, kui Te ei soovi enam sünnitada.

Lugupidamisega,

naistearst Galina Litter