Võimalik rasedus 19.08.08 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Suur tänu Teile nii kiirete vastuste eest! Teete väga tänuväärset tööd!
Minu mure on järgmine: Võtsin 4,5 a pille Loette. Vanust on 34 a. Sünnitanud 2 last, aborti teinud pole. Kuna enesetunne pillidega oli väga kehv (migreen, kaalutõus jne.), soovisin teha vahe nende kasutamisse. Viimase pilli võtsin 24.07. Menstruatsioon algas 28.07. 02.08 olin kaitsmata vahekorras(katkestatud suguühe). See oli tsükli 6-s päev. Ovulatsioonile omaseid tunnuseid hakkasin tundma 07.08. Tekkis voolus ja alakõhu valu. 13-ndal augustil tundsin äkki hommikul kõhus väga teravat ja tugevat valu, mis kestis 15 min. Peale seda on survetunne alakõhus, mis tänaseks on peaaegu üle läinud. Kahtlus tekkis ka tsüstile, kuna ka pillide tarvitamise ajal tekkis sel kevadel kollaskeha tsüst, mis ise taandus. Kui suur on reaalne võimalus, et olen rase? Kolmas laps ei olnud hetkel plaanis. Kas on õige, et just peale pillide kasutamise lõpetamist on rasestumise võimalus suurim? Esimese lapsega läks aega peaaegu 2 a, enne, kui rasestusin. Kuid siis ei kasutanud ma eelnevalt ka pille ja tsükkel kõikus ka. Enne teist last kasutasin pille 8a. Siis rasestusin 6 kuuga. Rohkem polegi vahekorras olnud, hirm on nii suur, kas ma tõesti olen rase. Veel küsiksin, et kuidas suhtute vasektoomia teostamisse mehel?

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Tänan teid minu töö tunnustamise eest.

Täpsustame: viimase antibeebipilli võtsite 24.07. Siis on 7-päevane rasedusvastane kaitse garanteeritud, kuni 31.07. Uus m tsükkel algab alates 1.08.
Rasestumise võimalus on kaduvväike, kuid mitte võimatu.
Kui menstruatsioon ei saabu oodatud ajal, võite teha rasedustesti hommikusest uriinist, korrake kord nädalas.
Reeglina ei saabu rasedus koheselt esimesel pillivabal m tsüklil, sest 4,5 aastat pole ju ovulatsioone toimunud. Vanuse tõustes vähenevad ovulatsioonid.
Kui te ei soovi enam sünnitada, siis alates 35. eluaastast on lubatud munajuhade sterilisatsioon.
Vasektoomia on veelgi lihtsam ja tõenäoliselt odavam. Arenenud lääneriikides väga populaarne.
Ei ole põhjust hirmu tunda, kaasaegne lahendus on olemas igale olukorrale.
Ärge asjatult muretsege, vaadake ülekannet taasiseseisvumise aastapäeva ürituselt Lauluväljakul.
Paljud mured lähevadki üle.
G.Litter, www.naistearst.ee, hetkel Maarjamäelt