suurenenud häbememokk ja tugev voolus 20.07.08 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

tere, kõigepealt aitäh teile, et teete nii tänuväärset tööd ja nendele küsimustele vastate.
minu mure:
pärast teise lapse sünnitamist on üks häbememokkadest teisest tunduvalt suurem ja see ei ole pika aja jooksul taandunud. samuti on hakanud esinema valget ja ebameeldiva lõhnaga voolust (viimasel ajal aina enam). ning menstruatsioonile järgnevatel päevadel mitme päeva jooksul roosakat küllaltki intsensiivset voolust, mida varem ei esinenud. samuti on nüüd menstruatsiooni ajal tugevad valud kõhus. milles võib olla probleem?

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Tänan Teid minu töö tunnustamise eest.
Unustasite kirjutada oma vanuse.

Kas peate silmas suuri või väikesi häbememokki?
Enamikel juhtudel on tegemist kosmeetilist laadi probleemidega. Kui see Teid väga häirib on võimalik tasuline plastiline-günekoloogiline operatiivne korrektsioon.

Ebameeldiva (kala)lõhnaline voolus viitab bakteriaalsele vaginoosile.
Määriva vooluse puhul tuleb välistada põletikud ja sugulisel teel levivad haigused, ka rasedus.

Soovitused:
-ostke apteegi käsimüügist happeline Lactacyd intiimpesugeel pH-ga 3,5 ja kasutage seda 2x ööpäevas
-käsimüügis on Floragyn tupekuulikesed
-menstruatsiooni valude puhul võib kasutada käsimüügi preparaate paratsetamool, ibuprofeen, premenstruaalse sündroomi puhul Prefemin, ravimeid tuleb kasutada õpetuse järgi ja kindlasti enne menstruatsiooni algust
-broneerige plaaaniline aeg naistearstile, vajate uuringuid põletikele, nõustamist hoidumiseks soovimatust rasedusest, konsultatsiooni, günekoloogilist ultraheliuuringut tupe kaudu, kui põletikud on välistatud
-uuemad antibeebipillid, Nuvaring, EVRA plaastrid hoiavad ära soovimatu raseduse, reguleerivad menstruaaltsüklit, vähendavad menstruatsioonivalu
-naistearstile võtke kaasa viimase vereanalüüsi koopia perearstilt
G.Litter, www.naistearst.ee, Maarjamäelt