pcosi ravi 12.11.07 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

tere.
olen üritanud rasestuda juba aasta. Eelnevaid rasedusi, aborte pole. Probleemiks Pcos, munajahad kontrastainele läbitavad. hpv positiivne,papII-III.tsüklid pikad 35-40 päeva. Siiani olen võtnud 7 kuud duphastoni ja nüüd alates 02.10 (tsükli esimene päev) söön metformini. tsükli 36 päeval hakkas määrima, mis lõppes kolme päeva pärast. Ov sellel tsüklil testimine ei näidanud üldse ja samuti ei tõusnud basaal. päevad on küll iga kord pärast duph manustamist hakanud, aga nüüd tundub et pärast pruunikat määrimist hakkas äkki hoopis uus tsükkel? kas on võimalik et metforal mõjutab basaali ja ovulatsiooni testimise õigsust, või tsüklihäire? arsti aeg on alles detsembri lõpus, nii jäi kokkulepe et esialgu võtan metformini, siis stimuleerime serephonega. rasedustest 38 päeval neg.
liis. 28 a.

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere! Ei tahaks küll Teie ravikuurile vahele segada,aga nii lühiaegne metforali võtmine siin küll veel ei toimi.Mina soovitaks oma günekoloogiga veel konsulteerida.Soovin teada ,kui suures doosis Te metforali võtate ja miks samal ajal koos dufastoniga?Serophenega stimulatsioon jääb ikka kõige viimaseks etapiks ja eelnevalt peaks ikka vähemalt 6 kuud metformini võtma.Edu soovides,Maie Väli