E. coli 29.11.01 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere, Lpg. Dr. Litter,

Olen 25-aastane naine. Mul diagnoositi E.coli bakter (+4). Raiviks sain antibiootikume, et vältida seene vohamist, kasutasin ravi ajal hapendatud piimatooteid. Ravist on möödas u. 1 kuu, kuid mingit muutust pole. Tunnen end ikka halvasti ja voolus sama. Miks? Kust ma selle bakteri sain? Mis võib olla tagajärg?

Olen ehk mõneti erand, sest pole olnud vahekorras. Üks põhjus kirjutamiseks on ka see, et arsti juures tundsin end kohutavalt ebamugavalt, arst kutsus isegi õe vaatama, et näe see naine polegi veel suguelu elanud, neil käivad juba 13-aastased rasestumisvastaseid vahendeid saamas. Arsti aga vahetada ka pole soovi, olen seda mitu korda teinud (elukoha vahetuse tõttu) ja et taha jälle hakata otsast peale.

Teine küsimus, kui palju maksab Teie juures läbivaatus? Kui pikad on järjekorrad?

Peatselt algavaid häid pühi soovides,

Mann

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Tere Mann!

E.coli on soolekepike. Vahel on põhjuseks hügieeniga seonduv. Kui Teil on kaebused, tuleb püstitada diagnoos ja ravida põhjust.

Ehk arst näitas õele mitte Teid, vaid anatoomilist seisundit. Ka õdedele on praktiline kogemus õppimiseks. Kena oleks olnud Teilt luba küsida. Teil on alati õigus öelda, kui Te ei soovi kõrvalisi isikuid.

Esmane arsti vastuvõtt 195.-. Järjekord 2-3 päeva. Kui on võimalik oodata, võtan kõik soovijad vastu.

Tänan Teid heade soovide eest. Ärge muretsege, iga naine on ainulaadne ja elus on palju huvitavat.

Naistearst G.Litter