Coli bakter 20.11.03 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Olen Teie patsient ja vabandust, võib-olla ei saanud kõigest õigesti aru, kui oli juttu minu antud analüüsist, seepärast küsin veel üle.
Loodetavasti sain sellest õigesti aru, et analüüs näitas lisaks seenele ka Coli bakterit. Kahjuks ei leia ma selle bakteri kohta lisamaterjali. Kas võiksite pikemalt seletada, mis tingimustel bakter n-ö ägeneb, millised on sümptomid (ise ei ole osanud kahjuks midagi peale seene kahtlustada), kas see kipub korduma ning kas kandub edasi/põhjustab midagi parterile.

Tänades ning kõike paremat soovides,
Mari-Liis

Arst vastas:

dr Aire Sekavin

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Tähe Erakliinik

Tere Mari-Liis.
Teie analüüsis kasvas E. coli . Tegemist on normaalselt soolestikus elava mikroobiga, mis võib mõningatel juhtudel kasvada ka tupeesikus. Kõige sagedamini satub ta tuppe kätega või sugutiga. Kui pisikut on tupes madalas konsentratsioonis, ei loeta seda alati patogeeniks, kui naisel ei esine kaebusi. Kui tupe pH on korras, siis laktobatsillid pärsivad selle pisiku elutegevust ja alati ravi ei olegi vaja. On võimalik, et kui teete ära seenpõletiku ravi, Teie kaebused kaovad. On aga ka võimalik, et kipitustunne ja tupeärritus jäävad püsima ka peale ravi, siis võiks kasutada antibiootikumravi. Et Te soovisite kohe teha ravi nii E. coli vastu kui seenepõletiku vastu, siis kirjutasingi Teile mõlema haiguse vastase ravi. Kui Teil kaebused puuduvad, siis kordusanalüüsi peale ravi ei ole vajalik teha.
Tervitades Aire Sekavin