steriliseerimisest 08.05.07 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere! Olen 48 a. Olen 5 aastat kasutanud Mirenat, enne seda vaskspiraali. Mida edasi teha? Kas lasta sel veel paar aastat olla ja uut mitte panna lootes et ehk enam ei olegi rasestumise ohtu? Kas sellises vanuses on steriliseerimisel mõtet või olen juba liiga vana? Ise hästi ei riskiks päris ilma.

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere. Mõlemad meetodid on head. Kui Mirena sobib hästi ja vastunäidustusi pole, siis lihtsam on asetada uus Mirena spiraal, mida saab teha kohe üheaegselt vana spiraali väljutamise etapis. Mirena on igati hea profülaktika emaka limaskesta protsessi osas, kuna see hoiab limaskesta kontrolli all. Kui spiraali ei soovi, siis steriliseerimiseks pole ka vanus vastunäidustuseks. Dr Kadastik