Lastetus 27.12.06 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Olen 43 a vana.Laps 3a9k.Sünnituse järgselt mingeid rasestumisvastaseid vahendeid kasutanud pole,soovisime teist last.Novembri algul selgus,et hüpotüreoosis.Praegu siis võtan L-thyroxini 100mkg.Viimasel kolmel korral ei ole testid ovulatsiooni näidanud.Kas minu vanuses võiks veel loota rasestuda?

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere! Hüpotüreoosi korral on sageli m.tsükkel anovulatoorne.Ka ei ole Te veel küllaldaselt l-thyroxiniga ravi saanud.Peale kolmekuulist ravi võiks oodata positiivseid tulemusi,kui ravidoos on küllaldane.Teie vanuses võib rasestuda,aga rasestumise tõenäosus on siiski väiksem,kui alla 35 aastastel naistel.Edu soovides,Maie Väli