haigusloo koopia 13.08.06 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere Dr. Litter

Aasta tagasi eemaldati minul emakakaelast2,5 cm, kuna avastati kartsinoom. Vahetasin elukohta pool aastat hiljem ning palusin haigusloost koopiaid kaasa, et järgmise arsti poole pöördudes oleks temal minuga lihtsam edasi minna. Koopiatest keeldus arst kategooriliselt ja lisaks sain peatäie sõimata nii, et terve kliiniku seinad kajasid. Õnennks oli tema minuga enne teinud kõik analüüsid, kuna oli teadlik, et hakkan elukohta ja arsti vahetama. Mind aga on see asi siiani piinanud, et miks ma neid koopiaid ei saanud. Ma ei kahtle hetkeksi, et tema on kõik õieti teinud, aga ei mõista tema käitumist tol korral. Sain kaasa vaid tema käekirjagakirjutatud paberi, mille sisu oleksin uuele arstile ise ka ümber jutustada, et edasi minna. Oleksin aga tahtnud midagi põhjalikumat uuele atstile edasi anda, et oleks lihtsam meil kõigil. Ma ei saa aru, miks mul neile dokumentide koopiatele õigust ei ole?

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Ka mina ei saa aru, miks keelduti väljavõtetest. See tundus mullegi kaasajal uskumatuna kuni pöördus üks patisent, kes oli kunagi Tartu onkoloogias opereeritud rinna healoomulise kasvajaga.
Lahendasin probleemi, kui helistasin ise kliiniku direktorile ja vastused saadeti mulle faksi teel.
Arvan, et Teie perearst saaks taotleda väljavõtet diagnoosist, diagnoosi kinnitavatest uuringutest ja operatsioonist. Kindlasti on need andmed vajalikud eriarstile, kelle poole pöördute. Ka tema, nagu minagi, saab ise pöörduda raviasutuse poole.
Mul on piinlik, et Teiega nii valjult käituti, kuid alati on olemas lahendused. Paluge, et Teie raviarst pöörduks opereerinud asutuse osakonna juhataja poole.
Kui helistate mulle tööle kell 14-15 tel. 6014331 ja ma saan Teid lisada meie asutuse andmebaasi, võin isegi Teid aidata. Tunneme ju enamikke arste väikeses Eestis.
G.Litter
www.naistearst.ee