rasedus ja mükoplasma ning klamüüdia 27.02.06 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere,
olen väga mures oma tulevase lapse tervise pärast. On 9 rasedusenädal. Olen juba pea 4 nädalat köhinud, esimesel nädalal oli ka nohu. Eelmisel nädalal tehtud vereproov näitas järgmist:C.pneumonia IgA pos. 14 ;C.pneumonia IgG neg.; C.pneumonia IgM piirv. 0,81; M.pneumonia pos. 1:40. Muu veri oli täiesti korras. Siiani olen ravinud ainult köha loodusravimitega. Alates neljapäevast võtan Pulmicort 200x2. Antibiootikumidega soovitati praegu oodata ja pigem ennast hoida, et ei saaks uut haigust. Öeldi, et kui on raseduse 12 nädal ja siis veel endiselt köhin, et siis alles antibiootikumid.
Minu küsimus: kas selliste näitajate juures kannatab raviga oodata ja ega haigus ei ole saanud suuremat kahju lootele tekitada, kui kaasaegsed suhteliselt hästi uuritud ravimid?

Vastust ootama jäädes,
P.K.

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere. Arvan et ab raviga võiks oodata. Kui teil palavikku ei ole ja on tegemist köhaga ning nohuga, siis seda küll ei peaks selliselt ravima. Kindlasti võiks teha vereproov ja kontrollima kopsud perearsti poolt.Küõike head soovides dr Kadastik