tere 24.01.06 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Nihutasin tööl väga rasket kappi kuskil kuus meetrit ning peale seda hakkasid mul päevad, mis peaksid hakkama nelja päeva pärast. Ju siis suurest pingest.
Küsimus, et kuidas raskuse kandmine/nende nihutamine võib mõjuda naisele, kes tahab tulevikus ka last saada, kas selline asi võib üldse seda teemat puudutada.

Parimat,
M.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud M.!
Normaalseteks peetakse menstruatsioonitsükleid pikkusega 21-35 päeva. Kui m. tsüklid jäävad sellesse vahemikku, on nad normi piires ja ravi ei vaja.
Ei ole võimalik tõestada, kas nimetatud põhjusel muutus munasarjade töö.
Küll aga ei ole soovitav sünnitanud naistel tõsta raskusi üle 5 kg ja teisaldada koormusi. Eelkõige tupe seinte ja emaka allavaje profülaktikaks.
Kui olete sünnitamata naine, siis märkige menstruatsioonide 1. päevad ja lugege m. tsüklite pikkused. Külastage 1-2 korda aastas naistearsti ja hambaarsti põletike jm. haiguste varajaseks avastamiseks.
Viljatuse põhjusi on väga palju, neid ei ole õige ennustada.
Kui Te soovite rasestuda, ei hoidu, elate regulaarset suguelu ja ei rasestu ~1 aasta jooksul, siis alustatske viljatu paarisuhte uuringuid.
G.Litter
www.naistearst.ee