Uroplasma 04.10.01 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Mul on juba aasta olnud probleemiks tupest erituv tugevam voolus. Arstid on pidevalt diagnoosinud tupeseent. Olen ravinud seda nii tupe sisest kuulikeste, suu kaudu võetavate tablettide kui ka kreemiga. Leevendust on need toonud väga lühiajaliselt. Nädal aega tagasi käisin uuesti günekoloogi juures seekord võeti mult kõikvõimalikke analüüse ja nüüd diagnoositi mul Uroplasma. Kas te võiksite palun lähemalt tutvustada, mis haigus see selline on ja mis seos on tal tupeseenega. Samuti oleksin tänulik kui valgustaksite mind ette teemal kuidas seda ravitakse ning kas see võib esineda ka partneril.

Ette tänades

Jaanika

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Tere Jaanika !

Lugege palun eelnevaid vastuseid Ureoplasma ja tupeseene kohta ning samas rubriigis E-raamatut "Sugulisel Teel Levivad Infektsioonid".

Ravi saab Teile määrata arst, kellel on rohkem informatsiooni Teie kohta. Paanikaks pole põhjust: võimalusi on mitmeid. Tuleb kaaluda ravi koos partneriga ja teha lisauuringuid, nagu Teile juba tehti.

Meestel ongi sagedamini Ureoplasmat, kuid meestel on keerulisem tekitajaid avastada. Mitte alati ei ole vaja ravi.

Teile raviarstiga head kontakti ja arusaamist ning koostööd soovides,

naistearst G.Litter