valulikkus ja hirm 25.05.03 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Esitaksin veidi teiselaadse küsimuse, mis pole küll otseselt haigusega seotud, kuid peaks siiski siia valdkonda kuuluma. Olen olnud partneriga mõned korrad vahekorras, kuid kuna ta oli mul sisuliselt esimene (kui jätta kõrvale aastatetagune vägistamine), siis kohtles ta mind väga hellalt. Sellest hoolimata oli see kohutavalt valus ja oodatud meeldivat tulemust ei olnud. Proovisime peale esimest korda veel mõne aja jooksul, siis ta loobus. Millest see tugev valu võiks olla tingitud ja kas on võimalik, et kunagi kellegagi võiksin vahekorda ka nautida? Olen 30-aastane.
Tänan, kui leiate võimaluse vastata!

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere! Kuna valu vahekorra ajal võib olla tingitud erinevatest põhjustest( põletik tupes, tupekuivus jt.), peaks eelkõige naistearsti juures tegema günekoloogilise läbivaatuse. Võimalik, et põhjuseks on läbielatud vägistamine ja sellest hirm ja valureaktsioon. Et esimesed korrad on ebaõnnestunud, ei tohiks sellest heituda ja sellega leppida. Kindlasti õnnestub Sul edaspidi vahekordi nautida, usalduslik suhe ja piisavalt pikk eelmäng on siinjuures oluline.