Põletik 12.02.04 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere! Olen hadas pikemat aega juba mingisuguse poletikuga,sumptomid algasid augustikuus eelmisel aastal, tupe ja paraku vahelisse piirkonda tekkis vaike haavand ,mis valutas, kuid kadus paari paevaga. Mone nadala parast tuli tagasi sugelus ,valulikkus ja nagu punnid, mis siis haavandiks laksid, kuskil kolme paevaga oli koik labi ja nii on see kordunud siiani mõnenadalaste vahedega. Olen kainud kolmes erinevas kliinikus, teinud labi koik suguhaiguste testid , koige rohkem kartsin, et on herpes ,kuid ka see test tuli tagasi negatiivne ,tehti ka kaks PAP testi ,molemad olid normaalsed, uks arst kirjutas clotrimazole kreemi, mis samuti ei aidanud , votsin ka antibiootikume poletiku vastu, ei miskit tulemust. Elan Ameerikas , praegu pole lihtsalt rahaseisu tottu voimalik siin arsti juurde uuesti jalle minna ja ega nad enam ei oska midagi soovitadagi, arvasid lõpuks,et arvatavasti mingi allergia, lopetasin seetottu ara ka string aluspesu ja lohnastatud hugieenisidemete kasutamise, kuid paar paeva tagasi tulid jalle sumptomid esile ja ikka alati samasse piirkonda, tapselt tupe ja paraku vahel. Olen 25 aastane ja elan regulaarset suguelu pikaajalise partneriga, kasutan rasestumisvastaseid tablette,sunnitanud pole, aborti teinud pole ja paevad on ka regulaarsed ja korras. Akki oskate oelda, mis haigus mul olla voiks , koige rohkem kardan ,et kui ravimata jatan ,voib see hiljem viljatust pohjustada.Ette tanades vastuse eest, Kristiina

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Kristiina!
Patsienti nägemata ja uurimata ei saa otsuseid langetada.
Tegemist võis olla genitaalherpesega, tupeseeninfektsiooni ägenemisega, naha allergiliste probleemidega, välistada tuleks suhruhaigus, ussnugiliste leidumine soolestikus, hügieeni probleemid, traumad, naha põletikud, ka varjatud süüfilis jm.
Kui kaebused püsivad või ägenevad, tuleb oma valikutest seada tähtsaimaks arsti poole pöördumine.