seened 25.01.04 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

tere.
2 kuud tagasi leidis arst mul seened.kirjutas siis rohud välja.läkski nagu paremaks.aga siis puhkusel olles hakkas jälle sügelema ja tuli kollakat tükilist voolust.ostsin siis teatreeoil-i(aapteker ütles,et väga hästi aitab),sest arstile minnes oli vaja paberitega jamama hakkata.Ei aidanud midagi.Nüüd käisin uuesti oma arsti juures ja ta kirjutas jälle samad rohud,mis enne.Kas mu arst ei vöi seente suhtes eksida.sest ma ei kasuta pesemisel seepi,mul on sama partner,hoolitsen oma hügieeni eest hästi.millest nad siis tuleva tagasi?ei julge nagu arstile ka öelda,et äkki on hoopis midagi muud.kas ennast ravides pean ka seksi vältima(kui kaua)?Kas mu mehel on ka siis seened?Peab ka tema ennast ravima?Mina mötlesin,et seened alluvad ravile hästi.vöi hakkavadki nad pidevalt tagasi tulema?

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere!
Tupeseene kordumine pole seotud hügieeniga. Candida kuulub normaalsesse organismi keskkonda ja kandidoos e.tupeseen tekib, kui organismis on selleks soodsad tingimused. Soodustavaks on organismi vastupanu langus (põetud haigus, stress), tekib sagedamini antibiootikumide kasutamise järgselt, pillide kasutamise ajal jne. Kui seeninfektsioon kipub korduma, soovitan teha suukaudse seenevastase ravikuuri koos partneriga. Retsepti saad oma naistearstilt.