kuivus 26.06.03 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

tere,
võtan 2,5 aastat antibeebipille. esimene aasta probleeme polnud, kuid teisest aastast muutusin äkki nii kuivaks. väga erutudes lähen natuke märjaks, kuid see kaob kiiresti. seened ja rohkem bakteriaalne vaginoos on sagedased külalised. neli kuud tagasi vahetasin logesti tri-minuleti vastu. probleem ikka olemas. äkki see kuivus polegi pillidest? on see kuidagi ravitav?
ette tänades, annika (24)

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere! Tupekuivus ja ebapiisav märgumine vahekorra ajal on seotud pillidega.
Pillide vahetamine siin tavaliselt mingit efekti ei anna. Soovitan kasutada libestus-geeli, mida saab osta kas apteegist või sex-poest.
dr.Seemen