rinnakasvaja 16.01.04 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Ei teagi,kas see siin on õige koht sellise küsimuse jaoks.
Olen 43a maanaine,kolm sünnitust.Minu ema ja tema õde surid 45-46a vanuselt rinnavähki,minu vanaema suri 78a-selt munasarjavähki,seega olen kõrgemas riskirühmas.Olen teinud paar aastat tagasi mammograafia,siis oli kõik korras,ka praegu ei tunne end halvasti.Kuid ikkagi kummitab mind see nn suguvõsa epideemia ja kuna ei kavatse enam sünnitada,siis oleksin valmis riski vähendamiseks loobuma mõlemast rinnast.Olen kuulnud,et teatud tingimustel seda tehtavat.Kelle poole peaksin pöörduma ja mida arvate sellest?
Tänades,
A

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud A.!
Sellist taktikat kasutatakse Ameerikas sageli.
Ma ei ole kindel, et Eestis saaks sellist operatsiooni teha tasuta, ehk haigekassa raha eest. Diagnoosi kood puudub, on Teie soov ja hirm tuleviku ees.
Kuid kindlasti aitaks Teid plastilise kirurgia spetsialist.
Tartus dr. Peep Pree, Tallinnas dr.Tatjana Raie.
Registreeruge plastilise kirurgi vastuvõtule, kaaluge poolt ja vastuargumente.